81 dětí~ AKADEMIE BVC Chodov... 

Víte, že ...

Víte, že (nevzdávat, bojovat, věřit si !!!) :

♣Když v roce 1933 vedoucí zkušebního oddělení MGM uviděl na plátně nahrávku první zkoušky Freda Astaira, zapsal si: "Neumí hrát. Poněkud jednotvárný. Umí trochu tancovat." Astaire tuto poznámku uchovával ve svém domě v Beverly Hills, pověšenou nad krbem…

♣O Vinci Lombardovi řekl jeden expert na americký fotbal: "O fotbale toho ví minimálně. Schází mu motivace."

Sokrata nazývali "nemorálním svůdcem mládeže".

♣Když Peter J. Daniel chodil do čtvrté třídy, učitelka Philipsová mu neustále opakovala: "Danieli, ty nejsi k ničemu, jsi zkažený a nikdy z tebe nic nebude." Peter J. Daniel byl do dvaceti šesti let zcela negramotný. Jeden přítel mu tehdy celou noc četl knihu Přemýšlej a zbohatni. Nyní je majitelem ulic, na kterých se prával a nedávno vydal svou poslední knihu s názvem Neměla jste pravdu, paní Philipsová!

Louise May Alcottové, autorce Malých žen, rodiče doporučovali, ať si hledá práci jako služebná nebo švadlena.

Beethoven hrál velmi špatně na housle a místo procvičování techniky hry si raději přehrával vlastní skladby. Jeho učitel o něm prohlašoval, že jako skladatel nemá naději.

♣Rodiče slavného operního pěvce Enrica Carusa si přáli, aby se jejich syn stal inženýrem. Jeho učitel tvrdil, že Enrico vůbec nemá hlas a neumí zpívat.

Charles Darwin, otec evoluční teorie, se vzdal dráhy lékaře a jeho otec o něm prohlásil: "Tebe zajímá jenom střílení, psi a chytání krys." Ve svém životopise Darwin napsal: "Všichni učitelé, včetně mého otce, mne měli za velmi průměrné dítě, a co se intelektu týče, spíše podprůměrné."

Walta Disneyho vyhodil vydavatel jedněch novin za nedostatek nápaditosti... Walt Disney také několikrát zbankrotoval, než se mu podařilo vystavět Disneyland.

♣Učitelé Thomase Edisona o něm říkávali, že je příliš hloupý na to, aby se mohl něčemu naučit.

Albert Einstein začal mluvit až ve čtyřech letech a číst až v sedmi. Jeho učitel ho popsal jako "mentálně pomalého, nespolečenského a neustále bloumajícího ve svých pomatených snech". Byl vyhozen ze školy a bylo mu odmítnuto přijetí na curyšskou polytechniku.

Louis Pasteur byl v době svých studií jen průměrným žákem a z chemie měl na vysvědčení jen 15 z 22 možných bodů.

Isaac Newton se na základní škole učil velice špatně.

Otec sochaře Rodina řekl: "Mám za syna idiota." Rodin byl vyhlášený jako nejhorší žák, třikrát se marně pokoušel o přijetí na uměleckou školu. Jeho strýc o něm prohlašoval, že je nevzdělavatelný.

Lev Tolstoj, autor Vojny a míru, byl vyhozen z vysoké školy. Měl pověst "člověka, který je příliš neschopný a líný na to, aby se něčemu mohl naučit".

♣Dramatik Tennessee Williams se rozčílil, když jeho hra Já, Vasha nevyhrála v třídní soutěži na Washingtonské univerzitě, kde studoval. Jeho tehdejší profesor vzpomíná, že Williams si stěžoval na výrok poroty a na inteligenci jejích členů.

F. W. Woolworthovi zaměstnavatelé v galanterním a textilním obchodě o něm říkali, že nemá žádnou trpělivost se zákazníkem. ♣Henry Ford pětkrát zbankrotoval, než dosáhl konečného úspěchu.

Babě Ruth, kterého sportovní historikové považují za největšího sportovce všech dob a který se proslavil rekordem za nejvyšší počet oběhů, je také držitelem rekordu za nezdařené údery.

Winston Churchill opakoval šestou třídu. Předsedou vlády se stal až v 62 letech, po životě plném porážek a proher. Doba rozkvětu přišla, až když byl "starším pánem".

Osmnáct vydavatelů odmítlo povídku o "vznášejícím se" rackovi od Richarda Bacha, která měla 10 000 slov a jmenovala se Jonathan Livingstone Racek. Vydal ji teprve MacMillan v roce 1970. Do roku 1975 bylo jen v USA prodáno přes sedm milionů výtisků.

Richard Hooker pracoval sedm let na humoristickém válečném románu M.A.S.H., který odmítlo 21 nakladatelů. K vydání se rozhodl až Morrow. Kniha se nikde na pultech ani neohřála, byl podle ní natočen filmový trhák a nesmírně úspěšný televizní seriál.

Jack Canfield Mark Viktor Hansen


TOPlist