Nick Vujicic

narozen 4. prosince 1982, je kněz a motivační řečník.

Má tzv. Tetra-Amelia syndrom - jedná se o vzácné onemocnění které způsobuje, že mu chybí všechny čtyři končetiny. Narodil se jako nejstarší dítě v srbské rodině v Melbourne, Austrálie. I přes své vážné tělesné postižení musel (dle tehdejších zákonů v Austrálii) chodit do školy, zde trpěl šikanou, která postupně narůstala a Nick v pouhých osmi letech začal uvažovat o sebevraždě.

O pouhé dva roky později se pokusil utopit. Zásadní zlom v jeho životě nastal, když mu jeho matka ukázala novinový článek o muži s těžkým zdravotním postižením. Pomalu začal zvládat každodenní úkony, naučil se psát se dvěma jedinými prsty na levé noze, umí se oholit, používat počítač i mobilní telefon...Nick si nakonec uvědomil, že jeho úspěchy by mohly inspirovat další lidi s podobným postižením. V sedmnácti letech založil neziskovou organizaci "Život bez končetin". Ve věku 22 let vystudoval Griffithovu univerzitu v oboru účetnictví a finančního plánování. Následně se stal motivačním řečníkem, cestuje do zahraničí a zaměřuje se na problémy dospívajících.

Jeho první kniha, "Life Without Limits: Inspiration for a Ridiculously Good Life" byla publikována v roce 2010. Vydává motivační DVD o svém životě. Zahrál si v krátkometrážním filmu THE BUTTERFLY CIRCUS, za které dostal ocenění Nejlepší herecký výkon v krátkém filmu. Butterfly Circus také vyhrál jako nejlepší krátký film na filmovém festivalu Feel Good v Hollywoodu v roce 2010…

TOPlist