Gestorův sloupek

Slib, slibuji... 

tato slova patří pro někoho mezi slova velice silná, nejmocnější slova slovníku!!! Pro někoho to je jen plácnutí do vody... Pro někoho je slib smlouvou. I když smlouvou, dohodou ústní, per pusa... Je jasné, že i dodržování slibů patří mezi návyky a sliby jsou odrazem etiky osobnosti každého z nás... Velkou roli zde hrají příklady kolem nás... Rodiče, učitelé, trenéři, starší sourozenci... Ti všichni by si měli uvědomit, že svým chováním ovlivňují děti... Pro někoho je dodržování slibů otázkou svědomí, poctivosti, míry upřímnosti, zodpovědnosti, důvěryhodnosti, spolehlivosti... Plněním slibů se zvyšuje kredit v citové bance v mezilidských vztazích... Citová banka je metafora , která charakterizuje množství důvěry v nějakém vztahu!!! Je až s podivem, jak někteří lidé berou lehkovážně sliby sobě i druhým... Je až s podivem, jak někteří lidé berou lehkovážně sliby sobě i druhým...

Jistě to také velice znáte↓
→ Mami, určitě si tu známku zlepším!!!
→ Jasně, mami. Jsem doma do půlnoci!!!
→ Takže sraz na náměstí v 15!!!
→ Ano, udělám deska doma 200 dřepů!!!
→ Napíšu Ti ještě dnes!!!
→ Za každou jedničku v žákovské knížce máš u mne pět korun!!!
Ale také↓
→ "Manželé slibujete, že budete při sobě stát v dobrých i zlých časech, v bohatství i v chudobě, ve zdraví i v nemoci???"

Je úžasné, když lidé dodržují sliby!!!
Splněný slib je nádherná věc!
Selhat můžete pouze jednou. Příště už Vám nebude nikdo věřit!

"Chcete být lepší? Chcete, aby Vám lidé důvěřovali? Naučte se plnit sliby!!! A začněte těmi drobnými... Budete si více vážit sami sebe, budou si Vás více vážit rodiče, učitelé, trenéři, šéfové, partneři, kamarádi, sousedi, děti... Všechno budete mít jednodušší!!!"